Domek dla dzieci – przewodnik zakupowy

Domki ogrodowe dla dzieci nawet dorosłym kojarzą się z dobrą zabawą. Są idealnym miejscem dla maluchów i starszaków. Dzieci uwielbiają się ukrywać, mieć swoje tajemnice, wymyślać różne historie. Domek może być wspaniałym miejscem pobudzającym twórczą i kreatywną zabawę. Jest przestrzenią zarezerwowaną tylko dla nich, światem bez dorosłych. Dlatego warto spełnić marzenie o domku, tym bardziej, że nie jest to zabawka sezonowa. Na co zwracać uwagę przy zakupie domku?

Wiek dziecka

Jest to bardzo ważne kryterium, ponieważ w przypadku dziecka, jego wiek określa poziom rozwoju fizycznego oraz poznawczego. Nie ma sensu kupować zaawansowanego domku, do którego się wchodzi po drabinie, dla np. rocznego malucha. Dla małych dzieci np. do 2-3 lat można wybrać domek z tworzywa, których wykonanie przyciąga wzrok bogatą kolorystyką. Domki plastikowe posiadają także bezpieczne kształty. Poszczególne elementy są zaokrąglone, obłe i nie mają ostrych krawędzi. To zwiększa bezpieczeństwo dziecka. Maluchy poznają też świat w inny sposób niż starsze dzieci. Lubią myszkować, ukrywać się i manipulować.

Takie możliwości dają również domki plastikowe, które mają ruchome okiennice, elektryczne dzwoniki itp. Dla starszaków np. od 5 lat można pomyśleć o domku drewnianym, który jest wytrzymałą i trwałą konstrukcją. Jeśli drewno jest odpowiednio zaimpregnowane, posłuży nam wiele lat. Jeśli kolor wyblaknie, można go pomalować od nowa. Dużą atrakcją będą na pewno wszelkie domki na palach.

Preferencje dziecka

Kolejna kluczowa rzecz, to przede wszystkim, w czym gustuje nasze dziecko, co lubi robić, jakie zabawki najchętniej wybiera. Dobrym sposobem jest zaobserwowanie, czym i w jaki sposób bawi się nasze dziecko na publicznych placach zabaw albo centrach rozrywki przeznaczonych dla dzieci. Są to miejsca bardzo dobrze wyposażone w akcesoria dla dzieci, także w różnego rodzaju domki. Można więc podpatrzeć, czy nasze dziecko lubi bawić się w takim domku czy sprawia mu on radość. Jeśli zobaczymy, że dziecko bawi się interaktywnie, to wtedy zadbać o domek, w którym są jest dużo elementów do manipulowania, np. domek Friends SMOBY za 1 222,00 zł . Jeśli maluch jest bardzo ruchliwy, dużo biega skacze itp., wtedy warto wybrać domek, który ma dużo okien i otworów, przez które może przechodzić dziecko. Producenci oferują rozbudowę domku o kolejne moduły np. tunele, dzięki czemu można uatrakcyjnić bryłę domku. Niektóre domki są również tematyczne np. Letni Domek z Altanką Little Tikes, który można kupić za 741,00 w sklepie internetowym. Jest to domek, który posiada dodatkową przestrzeń w formie dopinanej przezroczystej szklarni.

piaskonica 5

Bezpieczeństwo produktu

Polskie normy nie nakładają żadnych norm na place zabaw do prywatnego użytku. Warto jednak zadbać o to czy producent użył do wykonania domku bezpiecznych farb i lakierów, a tworzywo sztuczne nie zawiera szkodliwych związków chemicznych. Gotowe produkty powinny mieć znak CE świadczący o spełnianiu norm unijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>