Jak przygotować wymarzony plac zabaw?

Radość dziecka oznacza radość rodziców, dlatego wielu z nas zastanawia się nad zakupem wyposażenia ogrodowego z myślą o dziecku. Pora wiosenno-letnia, a nawet późniejsza jesień to doskonały czas na spędzanie aktywnego wypoczynku. Warto pomyśleć o zorganizowaniu przydomowego placu zabaw, który uatrakcyjni czas spędzony na świeżym powietrzu. Plac zabaw odpowiednio zorganizowany, przemyślany i bezpieczny, pozwoli rodzicom odetchnąć od ciągłego kontrolowania dzieci i zająć się na chwilę innymi sprawami. Odpowiednio dobrane wyposażenie spożytkuje nadmiar energii naszych pociech.

 

Najważniejsze kryteria wyboru

Plac zabaw z pewnością trzeba dostosować do uwarunkowań zewnętrznych, na które nie mamy wpływu, takimi jak wielkość działki, obecność lub brak ogrodu. Powierzchnia, którą dysponujemy z pewnością ograniczy nasz wybór. Kolejna rzecz to budżet jaki chcemy przeznaczyć. Najprostsza plastikowa zjeżdżalnia dla malucha to wydatek około 100 zł. Niewielki plac zabaw typu małpi gaj, to już wydatek rzędu 900 zł. Subiektywnym kryterium wyboru powinny być preferencje naszego dziecko. Najlepiej zaobserwować przy jakich elementach spędza najwięcej czasu, kiedy korzysta z publicznego placu zabaw. Co je najbardziej interesuje?

 

Wyposażenie „must have”;)

 

 - Piaskownica

Jest to podstawowy element, w który można inwestować w ciemno. Piasek z odrobiną wody może zdziałać cuda. Maluch będzie pochłonięty podczas robienia tuneli, zamków itp. Mamy do wyboru piaskownice plastikowe lub drewniane, o różnych rozmiarach i kształtach. Niektóre są wyposażone w praktyczne daszki.

 

 - Zjeżdżalnia

To niekwestionowany hit na placu zabaw. Zjazd wiąże się zdreszczykiem emocji i wyzwala w dziecku dużo radości, kiedy pokona lęk przed wysokością. Bezpieczna zjeżdżalnia posiada antypoślizgowe szerokie schody, uchwyty dostosowane do wieku dziecka. Ścianki boczne powinny być odpowiedno wysokie i mieć okrągłe krawędzie. Zjeżdżalnia musi być stabilnie osadzona na podłożu.

kombinacja

 

 - Huśtawka

Bujanie się nad ziemią, to kolejna gwarancja radości. Można wybrać odpowiedni egzemplarz dla dziecka w każdym wieku. Pojawiły się także huśtawki mniej typowe: w postaci okrągłego płaskiego koła zawieszonego na linach, tzw huśtawki typu gniazdo. Huśtawka powinna mieć odpowiednie zapięcia i być wygodna.

 

 - Basen dmuchany

Pluskanie się w wodzie to zabawa dla dzieci i dorosłych. Z basenu mogą korzystać wszyscy bez względu na wiek i dla każdego będzie źródłem radości i przyjemności zwłaszcza w upalnei dni. Baseny dmuchane są bezpieczne, ponieważ nie są głębokie i posiadają miękkie ściany.

 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Idealny plac zabaw dla dziecka, to plac w którym mogą bawić się bez końca. Dla opiekunów wymarzony plac, to taki na którym ich pociechy są bezpieczne. Kupując wyposazenie dla dzieci zwracajmy uwagę, czy posiadają przynajmniej oznakowanie CE. Zgodność z innymi normami będzie dodatkowyma atutem. Zapobiegajmy także urazom spowodowanym upadkami i zadbajmy o miękkie podłoże, np. z piasku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>