Rodzaje placów zabaw

Plac zabaw to marzenie każdego dziecka. Dmuchany zamek, trampolina, zjeżdżalnia czy domek każdy z nich sprawi ogromną frajdę i radość. Ruch to najbardziej pożądana forma rozrywki na tym etapie rozwojowym. Dlatego place zabaw to doskonałe wyposażenie przydomowych ogrodów, terenów przy przedszkolach czy żłobkach. Są niezbędne na miejskich terenach zielonych, parkach oraz wszędzie tam, gdzie odbywa się wypoczynek grupwy, czyli w ośrodkach wypoczynkowych, agroturystykach albo hotelach. Kiedy stajemy przed wyborem akcesoriów na plac zabaw trzeba kierować się nie tylko preferencjami naszych pociech oraz ich wiekiem. Liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Wszystko musimy pogodzić z budżetem, jaki chcemy przeznaczyć na ten zakup.

Place zabaw z tworzywa

Place wykonane z tworzywa są bardzo wytrzymałe. Ich atutem jest to, że bardzo łatwo się je montuje, tak więc nie jest potrzebna profesjonalna ekipa. Można z nich korzystać zarówno na zewnątrz, jak również postawić w pokoju dziecięcym. Przy zakupie należy zwrócić uwagę, czy konstrukcja jest stabilna. Na opakowaniu powinny znajdować się dokładne dane producenta placu oraz oznakowanie CE.

Za bardziej skomplikowany zestaw Plac Zabaw Odkrywców Little Tikes zapłacimy 887,00 zł. W jego skład wchodzi budowla, zjeżdżalnia, dwa wejścia na wieżę – dwupoziomowe platformy, schody. Jest także tunel.

Place zabaw z cedru

Ich atutem jest kompaktowa budowa, dzięki czemu można sukcesywnie rozbuowywać plac zabaw. W każdym sezonie można dokupić kolejny element. Dzięki temu plac będzie cały czas atrakcyjny dla dziecka, ponieważ będzie rósł razem z nim i będzie pojawiało się ciągle coś nowego. Do wyboru mamy domki, wieże ze zjeżdżalniami, drabinki, ścianki wspinaczkowe, huśtawki i wiele innych modułów. Plac zabaw Wesoły Pinokio można kupić za  5 836,00 zł. Posiada wymiary 4,90 x 2,90 x 4,70 m. W zestawie znajduje się falista zjeżdżalnia o długości 2,50 m, stolik piknikowy, ścianka wspinaczkowa, huśtawka – łódź oraz 2 huśtawki standardowe

 

Dmuchane place zabaw

male dziecko

Dmuchane place zabaw są stosunkowo tanie.Zabawki tego typu są bardzo bezpieczne. Ścianki są zabezpieczone siatką, są miękkie. Dzieci mogą się wyszaleć i spożytkować pokłady energii. Trampolinę dmuchaną typu zamek o wielkości 174x174x112 cm można kupić za 194,00 zł. Maksymalne obciążenie to 54 kilogramy.

Place zabaw w publicznych miejscach

wyposażenie, które kupujemy do tego rodzaju placu zabaw musi pochodzić od znanego producenta. Każdy element musi być bezpieczny. Potwierdzją to obowiązkowe certyfikaty i atesty. Podstawową normą, która dotyczy konstrukcji na placach zabaw to EN 1176. najlepiej korzystać z oferty producentów, którzy specjalizują się w certyfikowanych placach zabaw. Są to np. place HY-LAND. Mają one formę mniej lub bardziej skomplikowanych konstrukcji. Ich budowa jest modułowa, co umożliwia tworzenie różnych form w zależności od potrzeb. Oczywiście można kupić gotowe zestawy. Materiały użyte do produktów HY-LAND są bardzo wytrzymałe i odporne na szkodliwe czynniki atmosferyczne, np. promieniowanie UV. Zastosowane drewno jest poddane odpowiedniemu procesowi obróbki, jest zaimpregnowane oraz pomalowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>